Kontracepcija

uranjena menstruacija za vrijeme uzimanja pilula

Tea1801

Poštovani,

Do prethodnog mjeseca uzimala sam logest pilule.
Nakon toga mi je ginekolog prepisao yaz.

Yaz sam pocela koristiti odmah nakon sto je uslijedilo 7 dana pauze uzimanja logesta ( na dan kad sam trebala ponovno poceti piti logest, pocela sam s Yazom).

Sad mi je ostala jos samo jedna bila pilula a jos uvijek nisam dobila menstruaciju niti imam kakve simptome da bi mogla uskoro uslijediti. Što sada s obzirom da menstruacije nema a ja nakon sto sutra popijem zadnju bijelu pilulu preko sutra moram zapoceti s novim blisterom .

Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nastavite s novim blisterom dan nakon zadnje bijele pilule. Kod žena koje koriste oralnu hormonsku kontracepciju menstruacija ponekad može izostati. To je zbog djelovanja tableta na endometrij (sluznicu maternice)

Dejana9

Poštovana doktorice,

Pijem jeanin tablete, zaboravila sam da popijem tabletu za 8.dan, i tek sam primetila sledeci dan da prethodnu nisam popila, 9.i 10.dan sam u redovno vreme popila tabletu, i sad sam na dobila menstruaciju 10.dana od pocetka kutije. Da li treba redovno da nastavim da pijem tablete do kraja kutije ili da prekinem i popijem sledecu 8.dana od ciklusa? Hvala unapred.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nastavite s redovitim uzimanjem tableta. Najvjerojatnije se radilo o probojnom krvarenju zbog propuštene tablete.

zabrinuta55555

Poštovani,
Pijem Zoely kontracepciju već 10 mjeseci, mjesečnice su mi uredne svaki mjesec i uvijek ih na vrijeme dobijem.
Imala sam spolni odnos prije 12 dana, prvih par sekunda brz zaštite te nakon toga sa zaštitom (inače uvijek koristimo zaštitu). Trebala bih dobiti mjesečnicu za 9 dana, no danas sam dobila smeđi iscjedak te me zanima da li je to normalno da dobijem mjesečnicu toliko dana prije.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne radi se o menstruaciji nego o probojnom krvarenju. Ono nije opasno, niti umanjuje zaštitu. Ne postoji mogućnost trudnoće.

Gara45

Poštovani,

već skoro 2 god pijem Lindynette 20, ispočetka se događalo probojno krvarenje, s vremenom prošlo, već više od god dana menstruacije uredne, uvijek 3. dan pauze. Prije cca. tjedan i pol tijekom odnosa me počelo boliti iznutra, ali ne uvijek. Prije dva dana sam imala odnos i pojavilo se krvarenje (već se događalo, ali ubrzo prođe), međutim krvarenje nije prošlo i danas se samo pojačalo (mjesečnica?) i pojavili su se grčevi poput menstrualnih. Pilule sam pila redovno, ponekad s odmakom od najviše sat vremena. Trebam li se brinuti?

Pozdrav

mimi1915

Poštovani,
Već 5 mjeseci uzimam kontracepcijske tablete Naelia i svaki put mi ciklus traje 28 dana te nemam nikakve nuspojave. Imala sam gripu i pojavio mi se iscjedak kao onaj prije nego što trebam dobiti menstruaciju. Zanima me ukoliko dobijem stvarno menstruaciju sada, 12 dana ranije, kako nastavljam piti tablete s obzirom da sam na pola paketa?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Gara, moguće da se radilo o kontaktnom krvarenju (zbog odnosa) na koje se nadovezalo menstrualno. Nema razloga za brigu.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana mimi1915, nastavite s uobičajenim uzimanjem tableta, radi se o probojnom krvarenju. Ono nije opasno i ne umanjuje zaštitu.

Conthoriana

Postovani,
Upravo pijem treću kutiju Yaz-a i na 22. sam tableti.
Vec od 19. tablete imam lagano krvarenje koje nije smeckasto nego normalne boje ali puno puno slabije.
Isto tako san na prethodnoj kutiji dobila krvarenje na zadnjoj aktivnoj tableti.

Inace tablete pijem u 19:00, ali jednom sam popila tabletu sa zakašnjenjem od 2h i mozda jos par puta najkasnije pola sata zakašnjenja.
Je li ovo krvarenje uzrokovano tim?
Trebam li piti i placebo tablete ili ih preskociti?
Koliko sam informirana, zastita ne bi smila bit umanjena zbog ovog odstupanja.
Je li to tocno, jer sam imala nezasticene odnose kroz cijeli mjesec?
Hvala vam happy

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nastavite s uobičajenim uzimanjem tableta. Radi se o probojnom krvarenju. To bi se trebalo regulirati kroz par idućih ciklusa. Ukoliko se nastavi treba razmisliti o kontraceptivima s višim dozama hormona. Kontracepcijska zaštita nije smanjena.

Tamara56

Dobar dan, pijem tablete vec 3-4 godine, yasmin tablete za kontacepciju.
Pre tri dana smo moj decko i ja imali odnose i svrsio je u mene. Stim da je to bilo na 19oj piluli. Znaci dva dana posle sam popila zadnju piluli u tabli. Pijem ih redovno u isto vreme svaki dan. I sutradan posle popijene zadnje pilule sam dobila menstruaciju! Nikad mi se to pre nije desilo uvek dobijem 3-4 dan po zadnje popijenoj tableti.
Da li ima razloga za ovo? Da li je sve ok? Postoji li mogucnost da sam trudna?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da redovito uzimate pilule, ne postoji mogućnost trudnoće. Krvarenje ne mora uvijek nastupiti u isto vrijeme nakon zadnje tablete.

Elenameda

Dobar dan, partner i ja smo imali odnos 4.5. bez kondoma gde je do svrsavanja doslo van mene, meni su tad bili najplodniji dani tj ovulacija verovatno stim da mi je prethodni ciklus poceo 23.4., popila sam pilulu escapelle nakon 11 h od rizickog odnosa i imala mucnice glavobolje konstantne promene raspolozenja, odjednom 11.5. mi je pojavila kao menstruacija koja traje evo i danas 6. dan, normalna je poprilicno ali grudi me nisu bolele na prekide curi ali je dosta obilna kao da je redovna, sledece pitanje, da li je ovo uranjeno zbog pilule?
da li postoje sanse da sam ostala u drugom stanju?
da li trebam ovog meseca da je ocekujem ponovo u vreme kad sam trebala da dobijem 20.5. do 25.5. ili da racunam drugacije?
i da li su sanse velike da je sve okej i da je pilula delovala, MOLIM VAS DOKTORKA DA MI DETALJNIJE ODGOVORITE U OGROMNOJ SAM PANICI

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, menstruacija se poremetila zbog pilule. Uzeli ste je na vrijeme, a nije ni došlo do ejakulacije u rodnicu, stoga ne postoji mogućnost trudnoće. Iduća menstruacija bi trebala nastupiti otprilike mjesec dana nakon ove, no ništa se ne može predvidjeti.

Tei29

Postovanje, evo imam ovakvu situaciju. Pijem pilule minisoston vec 5 mjeseci i sve je uvijek tocno na vrijeme jedino je ovaj mjesec doslo do mjesecnice tjedan dana prije, prvo nisam bila sigurna jer je bilo samo mrvicu smeckasti iscjedak tad sam otisla ginekologu imala sam jos 4 pilule. Potvrdeno da je doalo ranije od stresa. Tad mi je receno da napravim pauzu od 7 dana i pocnem opet novo pakoranje. S prvim danom novog pakiranja imala sam odnos, sad me zanima dali je moguce da dode do trudnoce ili sam ipak zasticena. Brine me to sto je gibekolog rekao posto je mjesecnica tu napraviti pauzu. Pa evo molim odgovor

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, zaštičeni ste bez obzira što prethodnu kutiju niste popili do kraja.

zabrinuta55555

Poštovani, pijem kontracepcijske tablete Zoely 2 godine. Menstruacija mi je uvijek redovita i uvijek ju dobijem na 1.aktivnoj tableti od kad sam krenula piti tablete, no trebala sam dobili sutra a dobila sam danas na zadnjoj neaktivnoj, da li je to normalno?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema razloga za brigu, došlo je do 'relativnog manjka hormona'. Nije ništa opasno i ne umanjuje zaštitu.