Home / Forum / Bolesti i stanja / Kontracepcija / Utjecaj na kontracepciju

Utjecaj na kontracepciju

Morate biti prijavljeni kako bi imali pristup forumu. Prijaviti se možete na sljedeći način: ovdje

Autor Poruka

Dominika Pravdic

ponedjeljak, 25.rujan 2017. 18:20:06

Postovani!

Nedavno sam primjetila da imam svrbez i malu otecenost usana te pomalo neugodan miris. Mislim da imam candidu jer sam imala iste simptome u trudnoci. Moje pitanje je da li canasten crema i vaginalete utjecu na kontracepciju?Inace pijem tablete Lamuna 20.
Lijep pozdrav

Balenović Ivo, dr. med.

ponedjeljak, 25.rujan 2017. 18:35:03

Poštovana, canesten nema nikakvog utjecaja na kontracepciju.

Merima Hadzic

petak, 29.rujan 2017. 16:40:01

Poštovani,
Zanima me da li Klonazepam utice na djelovanje Yaz pilula, u smislu da smanjuje zastitu od trudnoce.?. Da naglasim: pijem Yaz pilule vec pet godina bez prestanka i bez ikakvih problema. Pise u upustvu da navedeni antiepileptici mogu smanjiti djelovanje (npr. primidon, fenitoin, barbiturati, karbamazepin, okskarbamazepin). Ja nisam sigurna da li klonazepam spada u vrstu lijekova koji mgou smanjiti djelovanje pilule.

Unaprijed hvala na odgovoru

Ana Dolic

petak, 29.rujan 2017. 20:50:01

Poštovani, s obzirom da sam nakon godinu dana prestala s kontracepcijskim pilulama i sad ne znam kad ću dobit menstr. Imala sam od 11.9 do 15.09 menstr poslijw pilula i nakon toga više nisam pila tablete, par bubuljica imam na licu i bolove u kičmi i stomaku.. Da li postoji mogučnost da dobijem ranije menstr ? I da li prestanak kontracepcije ima uticaj na naglo opadanje kose? Unaprijed hvala.

Balenović Ivo, dr. med.

subota, 30.rujan 2017. 22:00:06

Poštovana, za succi, klonazepam ne smanjuje učinkovitost kontracepcije.

Balenović Ivo, dr. med.

subota, 30.rujan 2017. 22:05:01

Poštovana, za Ana_mrvica, preporučio bih da učinite hormoski status zbog ispadanja kose. Prestanak uzimanja tableta ne bi trebao uzrokovati takve probleme. Menstruacija bi se trebala normalizirati unutar tri mjeseca, iako nekim ženama izostane i do godinu dana.

Monika Vukic

utorak, 07.studeni 2017. 22:40:31

Postovani,

Pijem kontracepcijske pilule Axira 35 dva mjeseca. Ovog tjedna pojavilo se crvenilo i svrbez na podrucju rodnice te sam pocela uzimati Geonistin tablete za rodnicu. Zanima me smanjuju li one kojtracepcijsku zastitu od trudnoce ?

Unaprijed zahvaljujem.

Balenović Ivo, dr. med.

srijeda, 08.studeni 2017. 10:10:05

Poštovana, Geonistin ne smanjuje kontracepcijski učinak.

Barbara Barat

četvrtak, 09.studeni 2017. 10:25:36

Poštovani,
Pijem Qlaira kontracepciju i doktorica mi je prepisala Itrakonazol tablete koje moram piti 2 tjedna. Zanima me da li moram koristiti dodatnu kontracepciju

Balenović Ivo, dr. med.

četvrtak, 09.studeni 2017. 11:45:03

Poštovana, primjena itrakonazola neće smanjiti kontracepcijsku učinkovitost tableta.

Merima Hadzic

četvrtak, 09.studeni 2017. 14:25:02

Poštovani,
Javljam se da Vas pitam da li vrlo vrlo vrlo mala kolicina kantarionovog ulja uzeta oralno 20. dana ciklusa. Pijem yaz pilule vec pet godina bez prestanka i bez problema (da napomenem). I takodjer me zanima dali pola kutije cigara dnevno je opasno zbog tromboze. Imam 26 godina.

Unaprijed hvala na odgovoru

Balenović Ivo, dr. med.

petak, 10.studeni 2017. 14:10:11

Poštovana, neće se smanjiti kontracepcijska učinkovitost, niti će cigarete uzrokovati trombozu. Nastavite s redovnim uzimanjem tableta i redovitim kontrolama.

Tea Kostic

subota, 13.srpanj 2019. 09:35:02

Postovani
Pijem Legravan redovito uvecer, medjutim pijem i Fitoval kapsule za kosu (vitamini B, bakar, cink), a pocela sam da pijem i Tothemu zbog slabe anemije. Pa me interesuje posto se Fitoval pije uz jelo ili nakon jela, kad da uzimam Tothemu? Ima li to sve utjecaj na Legravan?

Balenović Ivo, dr. med.

subota, 13.srpanj 2019. 19:05:02

Poštovana, Tothema se preporuča prije jela. Lijekovi nemaju utjecaja na učinkovitost kontracepcije.

Anketa

Je li dvojni angažman liječnika u sustavu javnog zdravstva i privatnoj praksi koruptivna praksa i primjer sukoba interesa?

eZ debug

Clear cache:

Quick settings:

Timing: Aug 19 2019 07:24:14
Script start
Timing: Aug 19 2019 07:24:14
Module start 'content'
Error: eZTemplate @ extension/ezwebin/design/ezwebin/override/templates/full/forum_topic.tpl:109[19] Aug 19 2019 07:24:14
No such attribute for array(12): image
Choose one of following: first_name, last_name, user_account, subscribe_newsletter,
                         subscribe_info, city, post_code, country,
                         sex, year_of_birth, profession, magazine_subscription
Error: eZTemplate @ extension/ezwebin/design/ezwebin/override/templates/full/forum_topic.tpl:148[19] Aug 19 2019 07:24:14
No such attribute for array(12): signature
Choose one of following: first_name, last_name, user_account, subscribe_newsletter,
                         subscribe_info, city, post_code, country,
                         sex, year_of_birth, profession, magazine_subscription
Error: eZTemplate @ extension/ezwebin/design/ezwebin/override/templates/full/forum_topic.tpl:220[24] Aug 19 2019 07:24:14
No such attribute for array(22): signature
Choose one of following: prof_sign, first_name, last_name, user_account,
                         institution, address, city, year_of_birth,
                         sex, interests, subscribe_newsletter, subscribe_info,
                         id_number, profession, spec_pharm, spec_md,
                         spec_stom, show_profile_warning, znanstvena_titula,
                         image, magazine_subscription, state
Error: eZTemplate @ extension/ezwebin/design/ezwebin/override/templates/full/forum_topic.tpl:171[24] Aug 19 2019 07:24:14
No such attribute for array(12): image
Choose one of following: first_name, last_name, user_account, subscribe_newsletter,
                         subscribe_info, city, post_code, country,
                         sex, year_of_birth, profession, magazine_subscription
Error: eZTemplate @ extension/ezwebin/design/ezwebin/override/templates/full/forum_topic.tpl:220[24] Aug 19 2019 07:24:14
No such attribute for array(12): signature
Choose one of following: first_name, last_name, user_account, subscribe_newsletter,
                         subscribe_info, city, post_code, country,
                         sex, year_of_birth, profession, magazine_subscription
Error: eZTemplate @ extension/ezwebin/design/ezwebin/override/templates/full/forum_topic.tpl:171[24] Aug 19 2019 07:24:14
No such attribute for array(12): image
Choose one of following: first_name, last_name, user_account, subscribe_newsletter,
                         subscribe_info, city, post_code, country,
                         sex, year_of_birth, profession, magazine_subscription
Error: eZTemplate @ extension/ezwebin/design/ezwebin/override/templates/full/forum_topic.tpl:220[24] Aug 19 2019 07:24:14
No such attribute for array(12): signature
Choose one of following: first_name, last_name, user_account, subscribe_newsletter,
                         subscribe_info, city, post_code, country,
                         sex, year_of_birth, profession, magazine_subscription
Error: eZTemplate @ extension/ezwebin/design/ezwebin/override/templates/full/forum_topic.tpl:220[24] Aug 19 2019 07:24:14
No such attribute for array(22): signature
Choose one of following: prof_sign, first_name, last_name, user_account,
                         institution, address, city, year_of_birth,
                         sex, interests, subscribe_newsletter, subscribe_info,
                         id_number, profession, spec_pharm, spec_md,
                         spec_stom, show_profile_warning, znanstvena_titula,
                         image, magazine_subscription, state
Error: eZTemplate @ extension/ezwebin/design/ezwebin/override/templates/full/forum_topic.tpl:220[24] Aug 19 2019 07:24:14
No such attribute for array(22): signature
Choose one of following: prof_sign, first_name, last_name, user_account,
                         institution, address, city, year_of_birth,
                         sex, interests, subscribe_newsletter, subscribe_info,
                         id_number, profession, spec_pharm, spec_md,
                         spec_stom, show_profile_warning, znanstvena_titula,
                         image, magazine_subscription, state
Error: eZTemplate @ extension/ezwebin/design/ezwebin/override/templates/full/forum_topic.tpl:171[24] Aug 19 2019 07:24:14
No such attribute for array(12): image
Choose one of following: first_name, last_name, user_account, subscribe_newsletter,
                         subscribe_info, city, post_code, country,
                         sex, year_of_birth, profession, magazine_subscription
Error: eZTemplate @ extension/ezwebin/design/ezwebin/override/templates/full/forum_topic.tpl:220[24] Aug 19 2019 07:24:14
No such attribute for array(12): signature
Choose one of following: first_name, last_name, user_account, subscribe_newsletter,
                         subscribe_info, city, post_code, country,
                         sex, year_of_birth, profession, magazine_subscription
Error: eZTemplate @ extension/ezwebin/design/ezwebin/override/templates/full/forum_topic.tpl:220[24] Aug 19 2019 07:24:14
No such attribute for array(22): signature
Choose one of following: prof_sign, first_name, last_name, user_account,
                         institution, address, city, year_of_birth,
                         sex, interests, subscribe_newsletter, subscribe_info,
                         id_number, profession, spec_pharm, spec_md,
                         spec_stom, show_profile_warning, znanstvena_titula,
                         image, magazine_subscription, state
Error: eZTemplate @ extension/ezwebin/design/ezwebin/override/templates/full/forum_topic.tpl:171[24] Aug 19 2019 07:24:14
No such attribute for array(12): image
Choose one of following: first_name, last_name, user_account, subscribe_newsletter,
                         subscribe_info, city, post_code, country,
                         sex, year_of_birth, profession, magazine_subscription
Error: eZTemplate @ extension/ezwebin/design/ezwebin/override/templates/full/forum_topic.tpl:220[24] Aug 19 2019 07:24:14
No such attribute for array(12): signature
Choose one of following: first_name, last_name, user_account, subscribe_newsletter,
                         subscribe_info, city, post_code, country,
                         sex, year_of_birth, profession, magazine_subscription
Error: eZTemplate @ extension/ezwebin/design/ezwebin/override/templates/full/forum_topic.tpl:220[24] Aug 19 2019 07:24:14
No such attribute for array(22): signature
Choose one of following: prof_sign, first_name, last_name, user_account,
                         institution, address, city, year_of_birth,
                         sex, interests, subscribe_newsletter, subscribe_info,
                         id_number, profession, spec_pharm, spec_md,
                         spec_stom, show_profile_warning, znanstvena_titula,
                         image, magazine_subscription, state
Error: eZTemplate @ extension/ezwebin/design/ezwebin/override/templates/full/forum_topic.tpl:171[24] Aug 19 2019 07:24:14
No such attribute for array(12): image
Choose one of following: first_name, last_name, user_account, subscribe_newsletter,
                         subscribe_info, city, post_code, country,
                         sex, year_of_birth, profession, magazine_subscription
Error: eZTemplate @ extension/ezwebin/design/ezwebin/override/templates/full/forum_topic.tpl:220[24] Aug 19 2019 07:24:14
No such attribute for array(12): signature
Choose one of following: first_name, last_name, user_account, subscribe_newsletter,
                         subscribe_info, city, post_code, country,
                         sex, year_of_birth, profession, magazine_subscription
Error: eZTemplate @ extension/ezwebin/design/ezwebin/override/templates/full/forum_topic.tpl:220[24] Aug 19 2019 07:24:15
No such attribute for array(22): signature
Choose one of following: prof_sign, first_name, last_name, user_account,
                         institution, address, city, year_of_birth,
                         sex, interests, subscribe_newsletter, subscribe_info,
                         id_number, profession, spec_pharm, spec_md,
                         spec_stom, show_profile_warning, znanstvena_titula,
                         image, magazine_subscription, state
Error: eZTemplate @ extension/ezwebin/design/ezwebin/override/templates/full/forum_topic.tpl:171[24] Aug 19 2019 07:24:15
No such attribute for array(12): image
Choose one of following: first_name, last_name, user_account, subscribe_newsletter,
                         subscribe_info, city, post_code, country,
                         sex, year_of_birth, profession, magazine_subscription
Error: eZTemplate @ extension/ezwebin/design/ezwebin/override/templates/full/forum_topic.tpl:220[24] Aug 19 2019 07:24:15
No such attribute for array(12): signature
Choose one of following: first_name, last_name, user_account, subscribe_newsletter,
                         subscribe_info, city, post_code, country,
                         sex, year_of_birth, profession, magazine_subscription
Error: eZTemplate @ extension/ezwebin/design/ezwebin/override/templates/full/forum_topic.tpl:220[24] Aug 19 2019 07:24:15
No such attribute for array(22): signature
Choose one of following: prof_sign, first_name, last_name, user_account,
                         institution, address, city, year_of_birth,
                         sex, interests, subscribe_newsletter, subscribe_info,
                         id_number, profession, spec_pharm, spec_md,
                         spec_stom, show_profile_warning, znanstvena_titula,
                         image, magazine_subscription, state
Timing: Aug 19 2019 07:24:15
Module end 'content'
Debug: ezpI18n::translateText Aug 19 2019 07:24:15
Missing translation for message in context: 'kernel/navigationpart' with comment: 'Navigation part'. The untranslated message is: 'eZFind'
Debug: ezpI18n::translateText Aug 19 2019 07:24:15
Missing translation for message in context: 'kernel/navigationpart' with comment: 'Navigation part'. The untranslated message is: 'CJW Newsletter'
Debug: ezpI18n::translateText Aug 19 2019 07:24:15
Missing translation for message in context: 'kernel/navigationpart' with comment: 'Navigation part'. The untranslated message is: 'CME'
Warning: ezjscPacker::packFiles Aug 19 2019 07:24:15
Could not find: stylesheets/jquery.ui.core.css
Warning: ezjscPacker::packFiles Aug 19 2019 07:24:15
Could not find: stylesheets/jquery.ui.tabs.css
Warning: ezjscPacker::packFiles Aug 19 2019 07:24:15
Could not find: stylesheets/jquery.fancybox-1.3.0.css
Warning: ezjscPacker::packFiles Aug 19 2019 07:24:15
Could not find: stylesheets/skin.css
Warning: ezjscPacker::packFiles Aug 19 2019 07:24:15
Could not find: stylesheets/cybermed.css
Warning: ezjscPacker::packFiles Aug 19 2019 07:24:15
Could not find: stylesheets/yui/build/calendar/assets/calendar.css
Warning: ezjscPacker::packFiles Aug 19 2019 07:24:15
Could not find: stylesheets/em.css
Warning: ezjscPacker::packFiles Aug 19 2019 07:24:15
Could not find: stylesheets/cybermed-responsive.css
Warning: ezjscPacker::packFiles Aug 19 2019 07:24:15
Could not find: stylesheets/slider.css
Warning: ezjscPacker::packFiles Aug 19 2019 07:24:15
Could not find: stylesheets/video-js-custom.css
Warning: ezjscPacker::packFiles Aug 19 2019 07:24:15
Could not find: stylesheets/video-section.css
Warning: ezjscPacker::packFiles Aug 19 2019 07:24:15
Could not find: javascript/jquery-1.4.2.min.js
Warning: ezjscPacker::packFiles Aug 19 2019 07:24:15
Could not find: javascript/jquery.equalizeCols.js
Warning: ezjscPacker::packFiles Aug 19 2019 07:24:15
Could not find: javascript/jquery-ui-1.7.2.custom.min.js
Warning: ezjscPacker::packFiles Aug 19 2019 07:24:15
Could not find: javascript/jquery.cycle.min.js
Warning: ezjscPacker::packFiles Aug 19 2019 07:24:15
Could not find: javascript/jquery.cycle.transitions.js
Warning: ezjscPacker::packFiles Aug 19 2019 07:24:15
Could not find: javascript/jquery.easing.1.3.js
Warning: ezjscPacker::packFiles Aug 19 2019 07:24:15
Could not find: javascript/jquery.mousewheel-3.0.2.pack.js
Warning: ezjscPacker::packFiles Aug 19 2019 07:24:15
Could not find: javascript/jquery.fancybox-1.3.0.pack.js
Warning: ezjscPacker::packFiles Aug 19 2019 07:24:15
Could not find: javascript/jquery.query.2.1.7.js
Warning: ezjscPacker::packFiles Aug 19 2019 07:24:15
Could not find: javascript/jquery.hoverIntent.min.js
Warning: ezjscPacker::packFiles Aug 19 2019 07:24:15
Could not find: javascript/jquery.popmenu.js
Warning: ezjscPacker::packFiles Aug 19 2019 07:24:15
Could not find: javascript/jquery.tipsy.js
Warning: ezjscPacker::packFiles Aug 19 2019 07:24:15
Could not find: javascript/jquery.cookies.2.2.0.min.js
Warning: ezjscPacker::packFiles Aug 19 2019 07:24:15
Could not find: javascript/yui/build/yahoo-dom-event/yahoo-dom-event.js
Warning: ezjscPacker::packFiles Aug 19 2019 07:24:15
Could not find: javascript/yui/build/calendar/calendar-min.js
Warning: ezjscPacker::packFiles Aug 19 2019 07:24:15
Could not find: javascript/app.js
Warning: ezjscPacker::packFiles Aug 19 2019 07:24:15
Could not find: javascript/jquery.wipetouch.js
Warning: ezjscPacker::packFiles Aug 19 2019 07:24:15
Could not find: javascript/cybermed-responsive.js
Warning: ezjscPacker::packFiles Aug 19 2019 07:24:15
Could not find: javascript/slider.js
Warning: eZTemplate:block_view_gui Aug 19 2019 07:24:15
None of the templates design:block/view/view.tpl, design:block/view/.tpl could be found
Warning: eZTemplate:block_view_gui Aug 19 2019 07:24:15
None of the templates design:block/view/view.tpl, design:block/view/.tpl could be found
Warning: eZTemplate:block_view_gui Aug 19 2019 07:24:15
None of the templates design:block/view/view.tpl, design:block/view/.tpl could be found
Warning: eZTemplate:block_view_gui Aug 19 2019 07:24:15
None of the templates design:block/view/view.tpl, design:block/view/.tpl could be found
Warning: eZTemplate:block_view_gui Aug 19 2019 07:24:15
None of the templates design:block/view/view.tpl, design:block/view/.tpl could be found
Warning: eZTemplate:block_view_gui Aug 19 2019 07:24:15
None of the templates design:block/view/view.tpl, design:block/view/.tpl could be found
Warning: eZTemplate:block_view_gui Aug 19 2019 07:24:15
None of the templates design:block/view/view.tpl, design:block/view/.tpl could be found
Timing: Aug 19 2019 07:24:15
Script end
Warning: eZTemplate:set Aug 19 2019 07:24:15
Variable 'siteaccess' already exists, cannot define

Main resources:

Total runtime0.7430 sec
Peak memory usage14,336.0000 KB
Database Queries211

Timing points:

CheckpointStart (sec)Duration (sec)Memory at start (KB)Memory used (KB)
Script start 0.00000.0066 1,278.1094613.2188
Module start 'content' 0.00670.5346 1,891.32815,120.8672
Module end 'content' 0.54130.2016 7,012.19535,696.8516
Script end 0.7429  12,709.0469 

Time accumulators:

 Accumulator Duration (sec) Duration (%) Count Average (sec)
Ini load
Load cache0.01672.2447360.0005
Check MTime0.01061.4295360.0003
Mysql Total
Database connection0.00020.025210.0002
Mysqli_queries0.455761.33072110.0022
Looping result0.00400.54302050.0000
TS translator
TS init0.00400.536690.0004
TS cache load0.00190.251390.0002
TS context load0.00150.205890.0002
Template Total0.734998.930.2450
Template load0.02833.813730.0094
String conversion in template resource0.00040.0598350.0000
Template parser: create text elements0.01782.4023350.0005
Template parser: remove whitespace0.00260.3470350.0001
Template parser: construct tree0.05958.0127350.0017
Template load and register function0.00060.0779120.0000
Template processing0.706595.085730.2355
states
state_id_array0.00020.032410.0002
state_identifier_array0.00030.043520.0002
Override
Cache load0.00550.7420760.0001
Sytem overhead
Fetch class attribute can translate value0.00060.086820.0003
Fetch class attribute name0.00040.055210.0004
XML
Image XML parsing0.00090.118620.0004
class_abstraction
Instantiating content class attribute0.00000.001910.0000
General
dbfile0.00180.2485200.0001
String conversion0.00010.0187370.0000
Note: percentages do not add up to 100% because some accumulators overlap

Time used to render debug report: 0.0007 secs