Kontracepcija

Uzrok izostanka menstruacije uz pilule diane 35

AmHa

Postovanje,moj problem je slijeci
Koristila sam diane 35 8 mjeseci i dobivala sam tacno na vrijeme svakih 5 dana .
Medjutim doktorica moja preporucila mi je da stanem malo sa terapijom i ja sam stala 4 mjeseca
Kad sam otisla na pregled opet sve isto policisticni jajnici ,muski hormon se opet povecao
Opet terapija prepisana Diane 35
Pocela sam ih piti sve redovno medjutim sada kad sam u sedmodnevnoj pauzi ja jos nisam dobila a danas je 6-ti dan pauze.Samo mi se pokazala jedna smedja kap .To je sve .
Trudna nisam to je sigurno ,pilule pijem zbog policisticnih jajnika, neredovite menstruacije.
Ako mozete da mi odgovorite da li imam razloga za brigu ili da nakon pauze nastavim koristiti pilule i dalje ?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nastavite s uobičajenim uzimanjem tableta. Kod žena koje su na oralnoj hormonskoj kontracepciji krvarenja postaju oskudnija i kraća, a ponekad mogu i izostati.