Kontracepcija

yasmin

ana22

Poštovanje!
Prvo pakovanjeYasmina počela sam piti drugi dan ciklusa (prvi put uzimam oralne kontraceptive). Menstruacija je trajala tjedan dana, a zatim se odmah na menstruaciju nastavilo točkasto krvarenje koje je trajalo narednih tjedan dana. Je li, bez obzira na točkasto krvarenje, kontracepcijski učinak tableta zajamčen? Prema uputama, pošto sam tablete počela uzimati drugi dan ciklusa, narednih tjedan dana koristila sam mehaničku kontracepciju pri spolnom odnosu. Jesam li možda trebala koristiti mehaničku kontracepciju cijeli prvi ciklus? Je li sada rizik od trudnoće povećan? Unaprijed zahvaljujem na odogvoru!

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Sve je u redu, Ana, i sve ste dobro napravili. Točkasti krvarenje/spotting je nuspojava Yasmina i proći će, samo budite strpljivi.