Kontracepcija

Yasmin

josipa1105

Poštovana doktorice,
Imam 17 godina i već 4 mjeseca koristim yasmin tablete. Pošto sada nemam sexualne odnose da li je preporučljivo s obzirom na moje godine i dalje piti tablete, Želim vam napomenuti da su mi mjesečnice bile vrlo neredovite prije uzimanja tableta. S njima mi se to sve ustabililo i nemam nikakvih nus pojava. Molim vas za savjet da li da nastavim s uzimanjem ili ne.

Hvala

Iva

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

To ovisi o tome želite li opet imati neredovite menstruacije ili vam je bolje ovako. Zbog godina se ne bojte, a ako su vam neredovite menstruacije predstavljale veliki problem onda nastavite uzimati Yasmin.

Postovana doktorice,
Posto je triquilar povucen iz prodaje, dobila sam danas Yasmin. Ginekolog mi je rekao da ih pocnem piti kad bih i Triquilar opet pila, dakle u nejedjelju. Samo bih sada htjela znati je li sam ja onda od pocetka sigurna ili trebam uzimati dodatnu zastitu, jer o tome nista u uputama ne pise.
Hvala

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ako ste zadnju tabletu Triquilara popili prije 7 dana, a 8 dan nastavljate Yasmin, zaštićeni ste od prvog dana, ne brinite.