Kontracepcija

yasmin i ljekovi

dalmatinkakata

Postovana
Pijem yasmin kontracepcijske pilule, upravo pocinjem s drugim ciklusom uzimanja. Citala sam u uputama indikacije kod uzimanja s drugim ljekovima ali nazalost nisam nasla ono sto me zanimalo. Dakle, smiju li se yasmin tablete uzimati s antidepresivima kao Xanax? Ili bi moglo doci do nezeljenih nuspojava, cak i do smanjenja zastite od trudnoce? U slucaju da ih ne smije uzimati zajedno s Xanaxom mogu li umjesto njega uzimati Misar ili Lexaurin? Hvala.

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Nije ih zabranjeno uzimati zajedno. Međutim, kako oralni kontraceptivi mogu izazvati depresiju, teoretski mogu pogoršati simptome već postojeće depresije. Zato, ako imate psihijatra, razgovarajte s njim.

dalmatinkakata

Nemam psihijatra, antidepresive nisam dobila kao dugorocnu terapiju. Oni su trenutacno pomagalo kroz tesku situaciju. Pokusavam ih ne uzimati svaki dan vec sam onda kada mi je stvarno jako lose. Tako da mislim da nebi trebalo biti vecih problema s te strane. Zanimalo me eventualno utjecanje ljekova jedne na druge. Puno vam zahvaljujem.

Kata