Kontracepcija

yasmin-propuštanje tablete

petra

poštovani
molim Vas za objašnjenje. U uputstvima Yasmin tableta navedeno je da u slučaju propuštanja jedne tablete u prvom tjednu postoji rizik trudnoće ukoliko je do snošaja došlo tijekom 7 dana prije propuštene ta
blete. Kako je ovo moguće ako tableta sprječava ovulaciju i pruža zaštitu od prvog dana uzimanja prve tablete? Ako je trudnoća prije propuštanja tablete moguća da li to znači da tablete djeluju i retrogadno odnosno na neki način uništavaju već oplođenu stanicu?

Također molim Vas za mišljenje što napraviti u slučaju ako se propuste dvije tablete za redom u prvom tjednu uzimanja. Da li treba naprviti pauzu ili ...?

unaprijed zahvaljujem

lijepi pozdrav

doc. dr. sc. Branko Radaković

Postavili ste toliko pitanja da bi za sve odgovore bio potreban poduđži razgovor, no s praktičnog stanovišta ukoliko redovito uzimate Yasmin i ukoliko ne napravite pauzu u uzimanju dužu od 12 sati šanse da dođe do trudnoće su više nego zanemarive.