Kontracepcija

yaz

succi

Poštovani,
Opet ja. Zbog pada imuniteta me dosta stvari uhvatilo, pa zbog brojnih lijekova koje uzimam i silnog opreza u posljednje vrijeme sam česta s pitanjima. Naime zbog konjuktivitisa primjenjujem mast hloramfenikol ( antibiotska mast) i zbog kandide zbog uzimanja antibiotika primjenjujem vaginalete s kantarionom. Zanima me da li ta elementa hloramfenikol i kantarion iako su za lokalnu upotrebu mogu smanjiti djelotvornost yaz pilula. Pijem yaz pilule vec tri godine, bez prestanka, bez problema. Nisam rađala.
Unaprijed hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne mogu. Dodatna zaštita nije potrebna.

kaca978

Postovani,
pijem Yaz pilule vec 5 meseci i veceras mi je treca pilula ispala u odvod. Uzela sam sledecu. Dakle, imacu jednu pilulu manje, zanima me sta sada da radim? Unapred hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ispijte do kraja sve aktivne i placebo i nastavite s novim blisterom. Dan prije ćete dobiti menstruaciju.

kaca978

Hvala na odgovoru. Zasticena sam isto ili ne?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Jeste.

Momi33

Lijep pozdrav..zanima me jedno pitanje u vezi.izostanka menstruacije..pijem yaz već 4 godine i men.mi je uvijek bio točna..počela sam vježbati prije mjesec dana i skinula par kila..jel moguće da mi je zbog toga izostala menstruacija?inače sam spolno aktivna sa prekinutim snosajem..još jedno pitanje.. Da li djumbir utječe na učinkovitost pilula?hvala..LP.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće je od tjelovježbe, premda je česti izsotanak menstruacije uz navedene pilule.
Đumbir nema veze s tim.

Momi33

Mogućnost trudnoće sam isključila pošto tablete pijem već dugo i redovito..znaci to je normalno kad se uzimaju yaz pilule..hvala na odgovoru..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tako je.

sonja22

Poštovani,
Uzimam yaz već 3 godine. U zadnja 2 mjeseca sam počela primjećivati nuspojave pa bi ih željela promijeniti. Možete mi reći da li kod promjene pilula treba raditi nekakvu pauzu ili se može, nakon savjetovanja s ginekologom, odmah početi piti druge pilule za vrijeme iduće menstruacije?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete krenuti već sljedeći ciklus i ne treba pauza . Savjetujte se sa svojim ginekologom o drugim pilulama.

succi

Poštovani,
Da li na djelotvornost yaz pilula utiču tablete za alergije i astmu Astmasan?
Unaprijed hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne utječu.

kris199

Postovani, pijem yaz vec 5 meseci uredno svaki dan u priblizno isto vreme.danas sam prvi put dobila posle popijene 22. roze pilule. par dana unazad sam imala simptome blage kao kada treba da dobijem. Zanima me da li je to normalno i da li da zavrsim kutiju do kraja (ostale su mi jos 2 roze pilule i 4 bele) i da normalno zapocnem sledecu kao i do sada? hvala puno na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalno je.

cvjetak13

Postovanje,

ovo mi je 9blister YAZ tableta i prije 2 tjedna pocelo je tockasto krvarenje koje se pretvorilo u probojno i sad to probojno traje znaci tjedan dana, imam jos 3tabl pa nastupa pauza, napominjem da sam dvije pauze preskocila znaci zadnja dva mj.nije bilo krvarenja nego odmah prelazak na novi blister a ovaj mjesec cu napraviti svakako tu pauzu.moje pitanje je jesam li time uzrokovala to dvotjedno krvarenje i ako nakon pauze ne prestane da svakako posjetim ginekologa?

Hvala na strpljenju i odgovoru
Lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da, napravili ste to sama kontinuiranim uzimanjem. Ne brinite, sve je u redu. Nastavite dalje s bijelim pilulama do kraja, ne preskačite ih.

strumpfeta_13

Poštovani,
pijem Yaz već petu godinu. Prije dvije godine pojavilo mi se prijelomno krvarenje koje je trajalo samo jedan mjesec i nakon toga se više nije pojavljivalo.
Ovaj mjesec mi se isto dogodilo na 11-toj tableti. Više izgleda kao smeđe-crveni iscjedak, nije obilno, u malim količinama uglavnom ujutro. Danas je drugi dan kako to traje. Da li je sve u redu ili?
Zvala sam svoju doktoricu koja je rekla da se javim ako postane obilnije ili ako bi se opet ponovilo idući mjesec, ali da normalno nastavim piti terapiju. Stoga me zanima vaše mišljenje.

Hvala, Lp.

cocolady06

Postovani, molim Vas za pomoc. Prosli mjesec sam pocela koristiti yaz i popila sam do pola pakiranja. Nakon cega sam prestala uzimat. Sada mi kasni menstruacija 14 dana