Kontracepcija

za muškarce

anny

zanima me dali postoji koja kontracepcija(osim kondoma) koju mogu koristiti muškarci i kako se koristi. kolike su sanse da prilikom sexualnog odnosa bez kondoma djevojka ostane trudna ako se ne svrsi u nju? kada u ciklusu je moguce vrsiti odnos bez opasnosti da djevojka ostane trudna?

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Za muškarce osim sterilizacije ( za koju je vaš dečko pretpostavljam premlad ) ne postoji efikasna kontracepcija. Žena može ostati trudna samo oko ovulacije, dakle par dana mjesečno, ali vi ne možete znati kad vam je ovulacija pa vam zbog godina ne preporučam odnos bez zaštite, teoretska mogućnost trudnoće postoji uvijek.