Kontracepcija

Zaboravljena pilula

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nastavite s uobičajenim uzimanjem placebo pilula. Zaštita se nije smanjila time što je propuštena jedna tableta u zadnjem tjednu.

ema97

Dobar dan, pijem Lindinette i zaboravila sam popiti 13. tabletu premda sam dan prije imala spolni odnos tj. moze se reci to jutro kad je trebalo popiti tabletu... Nastavila sam piti i tek sam primjetila da nisam popila 13., kad sam uzela 15.( znači 14. i 15. redovno uzete), u uputama piše da treba popiti sljedeći dan dvije tablete što ja nisam napravila... Pa me zanima postoji li mogućnost od trudnoće?
Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da je tableta propuštene u drugom tjednu uzimanja, zaštita nije smanjena.