Kontracepcija

Zaboravljena pilula!

marcie

Zadnje 4 god. koristim Logest tablete prvenstveno zbog bolnog menstrualnog ciklusa te ujedno kao i zaštitu protiv neželjene trudnoće. Nakon godine i pol korištenja prema savjetu moga ginekologa napravila sam pauzu od 3 mjeseca jer sam imala cistu na lijevom jajniku te nakon što je cista prošla ( pukla ) i pregleda nastavila sam sa uzimanjem pilula. Posljednje 3 god. nisam pravila pauzu pa mi recite da li je pauza potrebna? Prvu pilulu za ovaj ciklus sam trebala popiti u subotu večer a budući je danas nedjelja i meni se pojavilo krvarenje da li mogu nakon pauze od 7 dana, u subotu, početi sa ponovnim uzimanjem pilula?

Hvala!

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Pauza nije potrebna osim ako želite ostati trudni. Međutim, nije mi baš jasno da li ste vi prekjučer popili zadnju tabletu pa sad u subotu trebate novu, ili pravite pauzu od 2 tjedna? To se tako ne radi, pauza između dvije kutije UVIJEK je 7 dana, bez obzira na krvarenje.

majiiicaa

Zdravo, sinoc sam imala spolni odnos, a inace pilulu pijem u 00:00, zaboravila sam i popila sam danas u 12:30, da li sam napravila gresku obzirom da je to bekih 12 sati?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, djelotvornost zaštite neće se smanjiti bez obzira na kašnjenje.