Kontracepcija

Zaboravljena pilula u prvom tjednu

Ljubičica2

Poštovani,

pijem Yaz godinu i pol. Naime, krenula sam s novom kutijom ujutro 15.11. nakon sto sam popila 4 bijele pilule, i isti dan navecer imala nezasticen spolni odnos sa ejakulacijom. Iduci dan, 16.11. Sam zaboravila popiti pilulu, te se sjetila danas 17.11. kad sam radi toga popila dvije odjednom, i za subotu i za nedjelju. Zanima me koliko je velika vjerojatnost trudnoce?

Hvala i lijepi pozdrav.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, mogućnost trudnoće je vrlo mala. Samo teoretska. Teško da će se uspostaviti složeni hormonski sustav koji će izazvati ovulaciju nakon samo jedne zaboravljene tablete.