Rak debelog crijeva

AVASTIN

nevenko

Molim Vas da mi opišete postupak odobrenja primjene AVASTINA za liječenje metastaza jetre poteklih od (kirurški uklonjenog) karcinoma rektuma. Zanima me da li je moguće i u kojim slučajevima da sa takvom dijagnozom bolničko povjerenstvo za lijekove i/ili onkolog ne odobri primjenu tog lijeka.
Unaprijed hvala na odgovoru

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Prema listi lijekova HZZO-a, Avastin je strogo indiciran za liječenje metastatskog karcinoma kolorektuma prve linije u kombinaciji s kemoterapijom. Metastaze u jetri koje su do sada neliječene kemoterapijom kao što je kod vas slučaj su vrlo stroga indikacija za liječenje Avastinom u kombinaciji s kemoterapijom. Prema tome bolničko povjerenstvo za lijekove svakako će takvo liječenje i odobriti.