Rak debelog crijeva

c 18 neoplasma malignum coli

tefi

moj suprug ima 55 godina
prije tri dana osjetio je bolove u donjem trbuhu i veliko napuhivanje , te krvavu stolicu.
danas je posjetio svog doktora opće prakse i dobio je uputnicu za c 18 neoplasma malignum coli - hitno.

mislim da je to zloćudno na crijevima pa me zanima vaše mišljenje o tome .

zahvaljujem u naprijed.

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Potrebno je da vaš suprug obavi specijalističke preglede, prije svega kolonoskopiju i biopsiju svake sumnjive tvorbe koja bude uočena na kolonoskopiji. Uzrok krvarenju iz debelog crijeva može biti zloćudni tumor, ali i nekoliko drugih bolesti, prije svega hemeroidi ili upalne bolesti crijeva. Sve od tih bolesti se dijagnosticiraju kolonoskopijom. Svakako je nužno isključiti(ili potvrditi) ono najopasnije, a to je zloćudni tumor.

tefi

Zahvaljujem na odgovoru, međutim u međuvremenu moj suprug je obavio sve pretrage i dijagnostisiran je zločudni na 20. cm debelog crijeva.
Operiran je 17.08.2010. skinuto je 30 cm debelog crijeva te sve poslano na ispitivanje, sad čekamo nalaz. sada se u bolnici oporavlja sa jednom od
bojazni. Naime, povremeno dobiva infuziju i počinje dobivati normalnu prehranu. Nije više vezan ničim drugim za krevet, nema temperature, tlak u
normali osim što ima bojazan od drena.
Dakle 7. dan poslije operacije kroz 24 sata u vrečicu je isteklo cca 0,5 dcl krvi i peče ga mjesto od drena. Rekao je to doktoru i on je mišljenja da treba
tu krv dati na ispitivanje. Ako mi možete reći što bi moglo biti po srijedi.

Još jedanput unaprijed zahvaljujem

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Ne mogu vam pouzdano reći očemu se radi. Pretpostavljam da je "krv" istekla u vrećicuspojenu na dren. To je česta pojava budući na mjestu operacije može naknadno puknuti neka manja žilica koja se spontano zatvri. Također na dren može i duže vremena izlaziti serom koji znade biti sukrvav. Na žalost može se raditi i o postoperacijskoj infekciji rane, a to će se isključiti ili potvrditi pregledom "krvi" što vam je lijeečnik već rekao.

tefi

Zahvaljujem na odgovoru još jedanput.
Suprug je i dalje u bolnici, skidaju upalu, temperaturu, za sada ide na bolje, ali nije još u redu za izlaz iz bolnice.

Nadamo se poboljšanju

Još jednom hvala.