Rak debelog crijeva

CEA 21 ng/ml?

DarkoST

Teta je obavila pretrage koje su pokazale da ima CEA 21 ng/ml. Prije 5 godina je operirala rak debelog crijeva i dugo vremena nije bilo metastaza, da bi u ljeto ove godine otkrila dva tumora na mozgu (metastaze), veci od cca. 4cm koji je uspješno operiran te manji od 1,5cm koji je tretiran kemoterapijom. Manji se nakon tretmana značajno smanjio, CT obavljen prije tjedan dana pokazuje da ima cca. 0,5cm. Ipak, jutros su stigli rezultati koji kazuju da je rezultat CA 19-9 = 2, ali CEA daje rezultat 21.

Što možemo očekivati?

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Porast koncentracije markera u serumu obično je znak ponovne progresije/pogoršanja metastaza. Rdi se ponovno rastu već poznatih metastaza ili pojavi metastaza u nekom drugim organima. Treba napraviti pretrage.