Rak debelog crijeva

Karcinom debelog crijeva

euro12

Pozdrav!
Dobili smo djedov nalaz.

Adenocarcinoma invasium intestini crassi et infiltrativum texti adiposae periintestinalis deinde metastacium lymphonodi unius G2 , pT3 pN1 aRO. Sinus histiocytosis lymphnodorum XXL.

Da li mi možete objasniti o čemu se radi?
I kakve su dalje prognoze?
Hvala Vam puno unaprijed.

Katarina Antunac, dr. med.

Poštovani euro12
Iz poslanog mogu reći da se radi o zloćudnom tumoru debelog crijeva koji se proširio u masno tkivo oko crijeva te je zahvatio i jedan limfni čvor.
Trebalo bi svakako, ako već nije do sad, učiniti CT prsnog koša, trbuha i zdjelice da se vidi je li se bolest proširila izvan crijeva, odnosno postoje li udaljene metastaze. Također je bitno djedovo opće stanje te druge bolesti od kojih eventualno boluje. O svemu navedenom ovisi kakva će se terapija ordinirati u nastavku liječenja a samim tim i prognoza bolesti.