Rak debelog crijeva

Karcinom

Ane0304

Poštovani,
mom ocu od 53 godine je ustanovljen karcinom i na osnovu toga odredjen ciklus od 6 hemoterapija. Mozete li mi malo pomoci u vezi dijagnoze i da date svoje misljenje.
Dijagnoza:
Ca pancreatis (C25)
Meta in hepate
Carcinosis peritonei
Meta gl.suprarenalis I.sin
Meta plumonum susp.
I terapija KT-FOLIFIRINOX, ako moze i nesto vise o njoj, koje su pretezno nus pojave, cime ublazavati bolove i eto da znamo sta nas ceka da se pripremimo, prvi put se susrecemo sa ovim.
Unaprijed hvala.

Katarina Antunac, dr. med.

Poštovana,
kod gospodina se radi o uznapredovalom tumoru gušterače a predložena terapija je sukladna stadiju i vrsti bolesti.
Moguće nuspojave su mučnina, povraćanje, proljevi, promjene krvne slike, temperatura te neuropatija. Sve detalje o praćenju nuspojava te ublažavanju istih ćete dobiti od svog onkologa. Za očekivati je da će uskoro trebati uvesti i terapiju za bol, ukoliko već nije. Na tržištu postoji zbilja širok dijapazon lijekova protiv boli i njihovom kombinacijom uz pažljivo titriranje doze je gotovo uvijek moguće postići da pacijenta ne boli.