Rak debelog crijeva

Karcinom debelog crijeva (simptomi)

Oktavian4

Postovani doktore,

Prije 11 mjeseci nakon povratka sa putovanja iz Indije nakon tvrde stolice pojavila mi se krv koja je oblagala stolicu. Isti slucaj mi se pojavljivao 4-5 puta u ovih 11 mjeseci.Takodje prilikom praznjenja nekoliko puta sam primjetio kao neko ispadanje u podrucju anusa. Istovremeno u posljednjih nekoliko mjeseci javlja mi se i konstantna nelagoda na lijevoj strani stomaka pored pupka.Ono sto me brine sada u zadnjih mjesec dana sto se bol u vidu probadanja nekad javi i sa desn strane u visini pupka skroz na boku i sto u posljednjih mjesec dana imam malo krvi u ispljuvku ( na RTG pluca uocene fibrozne pormjene hilusa i peribronhiticni infiltrati), radiolozi rekli da ne vide nista previse strasno. Ultrazvuk stomaka radjen prije mjesec dana bio uredu kao i krvna slika nikako jos da dodjem do gastroenterologa.
Da li treba da sumnjam na karcinom debelog crijeva. Imam 27 godina

Unaprijed zahvaljujem

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Pročitajte odgovor Prelijeppoj i Babi185.