Rak debelog crijeva

mezenhimalni tumor

mala21

postovani,, ima pitanje za vas, ako moze?
presla sam cijeli google i nemogu nac nista o mezenhimalnom tumoru,,pa jel mi mozete vi nesto rec o njemu? bilo sta..
kakav je to tumor jel ima vise vrsta itd?
unaprijed hvala!

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Mezenhimalni tumor je sinonim za sarkom, dakle tumor srednjeg zametnog listića/sloja ili mezenhima. Ima ih više desetaka vrsta i različitog su stupnja zloćudnosti, ali su najčešće vrlo zloćudni. Mogu nastati u gotovo sim unutarnjim organima pa tako i u debelom crijevu, a tad je načešćavrsta takozvani stromalni tumor debelog crijeva ili probavnog trakta. U pitanju bi bilo dobro navesti u kojem se unutarnjem organu pojavio mezenhimalni tumor o kojem se raspitujete.