Rak debelog crijeva

kolonoskopija

biserka0101

mozete li mi malo pojasniti moj trenutno zdravstveno stanje na temelju nalaza kolonoskopije,
inspekcija : uredan nalaz
digitorektalno : palpabilna tvorba na par cm od anusa
kolonoskopija: učini se inspekcija crijeva do cekum. na samom ulazu u analni kanal ( ca. 3 cm) sesilna tvorba vel . oko 20 mm. biopsira se.

dg: poylpus recti. Biopsio facta
PHD za deset dana
Lagana kuhana ishrana, kontrola gastroenterologa s nalazom PHD -a.

moji simpomi su ovakvi, nakon stolice koja je normalna, na papiru bude svjeza krv ( u stolici je nisam primjetila da se pojavljuje) i dosta sluzi se izlucuje prilikom obavljanja nuzde. ponekad malo osjetim nelagodu i bol. malo sam izgubila na kilazi.

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Kd vas se radi o polipu u analnom kanalu, završnom dijelu debelog crijeva. Da li se, eventualno, radi i o zloćudnom tumoru vidjeti će se iz patohistološkog nalaza biopsije. O tom nalazu će ovisiti i vrsta kirurškog zahvata koji će se poduzeti radi odstranjenja cijele tvorbe.