Rak debelog crijeva

rak debelog crijeva

tinna22

Tata mi je operiran prije 2 tjedna, ima 51 godinu, na otpusnom pismu prije prve kontrole je pisalo slijedece:
st pest appendectorum
npl. eoeci
hemicolectomia dex, (nadam se da sam uspjela pravilno napisati) .
Za desetak dana ide na kontrolu, molila bih vas za misljenje, ako ga mozete dati na osnovi ovih podataka, hvala!!

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Na temelju ovih podataka moguće je reći samo da se radi o tumoru debelog crijeva, njegovog početnog dijela. Detaljnije o prognozi i potrebnom daljnjem liječenju, može se govoriti teka kada bude poznato koliko je tumor prodro duboko u stijenku crijeva i da li su već nastale metastaze u lokolne limfne čvorove i u koliko njih. naravno vrlo je važno i o kojoj se vrsti tumora radi. Ti svi podaci se mogu naći u patohistološkom nalazu odstranjenog tumora crijeva i okolnog tkiva, a što je sve odstranjeno za vrijeme operacije.