Rak debelog crijeva

polip treca faza

goran

Pre 9 godinja hirurski mi je otklonjen polip na debelomm crevu. Radi se o 2 polipa-flakon 1 i 2.Posle toga imam ranicu na colonu.Radi se o adenomatoznom polipu 2 mm.Dali je moguca nova hirurska intervencija. Molim vas za odgovor posto imam veliki strah od cancera. Kazite mi koliko godina zivota mi preostaje.

Prim. mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Kod vas se najvjerojatnije radi o novom polipu čija je površina egzulcerirana, oštećena. Nova polipektomija je ne samo moguća nego i nužna. Ako se ova promjena ne odstrani ona će napredovati, a krajnji stadij je karcinom. Pročitajte odgovor Dadi u kojem se nalazi više podataka o polipima.