Rak debelog crijeva

Rak debelog crijeva - savjet

ljubicab

Poštovani,

moj suprug je u veljači 2006. operirao rak debelog crijeva. Međutim,
metastaze su se već tada
proširile na jetru i nadbubrežnu žlijezdu. Ima 55 godina. Do sada je bio
liječen sa 4 linije
kemoterapije:

1. Irinotecan, 5 FU i leukovorin - 7 ciklusa

2. Visokodozni MTX, 5 FU i leukovorin - 3 ciklusa

3. Xeloda i mitomicin - 3 ciklusa

4. Trećelinijska kemoterapija po folfox 4 protokolu - 3 ciklusa.

Nakon provedenog liječenja, a s obzirom na progresiju bolesti, liječnički
konzilij je
odlučio da se prekine s onkološkim liječenjem. Zadnji nalaz CT od 14. 05.
2007. pokazao je
progresiju bolesti. Sve tri metastaze na jetri su se povećale (5,4 x 4,9 cm;
4,5 x 3,7 cm i 5,6 x
3,1 cm). Nalaz na nadbubrežnoj žlijezdi je stacionaran. U području oralnog
dijela rektuma vidi
se solidni infiltrat stacionarnog nalaza. Prostata je inhomogena i uvećana.

Molim Vas da nam date savjet što da učinimo. Postoji li još bilo kakav lijek
koji bi mu mogao
pomoći. Čuli smo za neki lijek hidrazin sulfat i preparate agarikon i
lentifom, te nas zanima
Vaše mišljenje.

Unaprijed zahvalna.

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Na žalost, mogućnosti liječenja vašeg supruga koje u ovom trenutku pruža znanstvena medicina skoro su potpuno iscrpljene. Vrlo male šanse za prolazno poboljšanje stanja možda bi mogli pružiti lijekovi kao što su monoklonska protutijela bevacizumab(Avastin) ili cetuksimab(Erbitux) ako se primjene kombinirano s kemoterapijom. Lijekovi za koje me pitate(hidrazin sulfat, agaricon i lentifom) su preparati iz domene alternativne medicine, dakle klinički neispitani, spekulativnog djelovanja te vam ih ne mogu preporučiti.