Rak debelog crijeva

tumor na debelom crijevu, polipi

Ana

Kažite mi molim vas da li se tumor na debelom crijevu katkada može napipati samom prstom ruke? Gdje su polipi u crijevu najćešće smješteni i jesu li tvrdi ili mekani?
Nadam se da čete odgovoriti na moja pitanja!

Unaprijed zahvalna!

Prim. mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Polipi se mogu pojaviti na bilo kojem dijelu debelog crijeva. Ako su smješteni u završnom dijelu debelog crijeva, mogu se napipati i prstom. Mogu biti i tvrdi i mekani, ali najčešće su elastični. Preporučam vam da odete na pregled liječniku kirurgu i proktologu koji će ustanoviti o čemu se kod vas radi.

Loreana

Kazite mi molim vas iz iskustva dali tko zna koliko se dugo zivi nakon operacije raka debelog crijeva..Dukes c je u pitanju..

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Nakon operacije, 30%-40% bolesnika s karcinomom debelog crijeva stadija Duke's C preživi pet godina. Ako bolesnici, nakon operacije, budu liječeni i adjuvantnom kemoterapijom preživljenje se poboljšava za oko 15%-20%.