Rak debelog crijeva

strah

alen

postovani doktore,
imam 34 godine i vec par godina imam problema sa stolicom.
cesto imam proljev,stolica mi iritira anus a nekad i zadnjicu oko anusa.
isao sam par puta doktoru ali uvijek je odgovor bio da je to stres.
u zadnje vrijeme mi se desava da sjednem da rucam,pojedem par zalogaja i onda osjetim da crijeva pocinju raditi i moram odmah u wc,
i onda je proljev.zadnjih mjeseci imam i malo bolova u donjem dijelu stomaka i nadunost.za nekoliko dana imam sigmoidoscopiju.zadnjih godina sam imao puno stresa ovdje u nizozemskoj,od rata u bosni do
stresnog zivota na zapadu.molim vas za vase misljenje opcenito.

Prim. mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Moguće je da "stres" izazove simptome slične vašima. To se stanje naziva Sindrom iritabilnog kolona. Međutim, kod osoba srednje dobi i starijih najčešće se radi o nekoj ozbiljnijoj bolesti debelog crijeva(ulcerozni kolitis, Crohn-ova bolest ili tumori). Bez detaljnih specijalističkih pregleda nije moguće postaviti pouzdanu dijagnozu niti odrediti liječenje. Zato vam savjetujem nastavite započete preglede.