Rak debelog crijeva

Tumor na jejunumu sa metastazom na jetri

Mely123

Poštovanje,

otac(62 g) je već godinu dana anemičan,primao transfuzije krvi i żeljezo.Rađena gastroskopija i kolonoskopija(nađeni polipi uklonjeni-svi su bili dobroćudne naravi).Nakon toga on je i dalje izrazito anemičan i izgubio je na težini.
Tek sad smo mu napravili MR enterografiju-nađen čvor na jejunum(92×67×69mm) i čvor na jetri(86×59mm).Ostalo uredno,mada pluća nismo provjerili.
Lijèčnik je odmah rekao da je to tumor koji je metastazirao na jetru i uputio nas na daljnu obdradu.
Javili smo se u bolnicu i sad čekamo poziv za detaljniju obradu,operaciju i sve ono ostalo što sljedi nakon operacije(zračenje i itd)..Dr u toj bolnici je rekao da se to da riješiti.
Sad me zanima,dali je to već ušlo u fazu da se nemože puno učiniti i da se pripremimo na najgore..Ili tata ipak ima šansu za oporavak?
Unaprijed se zahvaljujem na odg.
Lp

Katarina Antunac, dr. med.

Poštovana,
za bilo kakvu odluku o liječenju treba imati patohistološki nalaz, bilo promjene na crijevima, bilo promjene na jetri i, kao što ste i sami primijetili, procijeniti proširenost bolesti izvarn trbuha, u prvom redu u plućima. Tek kad se bude znalo o kakvom se tumoru radi moći će se donijeti odluka o nastavku liječenja te dati nekakvu prognozu.