Rak dojke

Atipična hiperplazija dojke

Tihana24

Pozdrav.
Imam 22 godine, pozitivna obiteljska anamneza (majka Ca dojke, HER-2 +++)
Prije tri godine tjekom tuširanja otkrila sam kvržicu na desnoj dojci, nalaz punkcije pokazao je da je riječ o atipičnoj hiperplaziji na koji mi je rečeno od strane ginekologa da je to sve u redu i da ne trebam posebnu pažnju obračati na to. UZV dojke 1 puta na godinu. Inace sam kod ginekologa zbog policističnih jajnika, koji su mi se liječili Dianama 35, 6 mj, nakon čega su mi se pojavile 4 nove kvržice također na istoj dojci. Rečeno mi je da se jajnici više neće liječiti do planiranja trudnoće. Sve kvržice u dojci su oko 1, 5 cm., s tim da je rađena samo punkcija jedne i potvrđeno je da je riječ o atipičnoj hiperplazijji, dok druge odgovaraju karakteristikama ciste.
Zanima me što dalje sa kvržicom za koju je potvrđena atipična hiperplazija, s obzirom na pozitivnu obiteljsku anamnezu?
Lp!

Katarina Antunac, dr. med.

Poštovana,
preporučila bih UZV svakih 6 mjeseci te svaki mjesec samopregled dojki. U slučaju bilo kakve promjene, ponavljanje citopunkcije.