Rak dojke

Ultrazvuk dojki

anaqwert

Poštovani,
Zanima me kada bi se trebalo početi sa ultrazvukom dojki. Naime, imam 20 godina i nikad nisam bila na pregledu pa me zanima moze li se to u tako mladoj dobi obaviti preventivno preko HZZO-a. Takodjer, ako da, zanima me trebam li to obaviti kod svog ginekologa ili traziti uputnicu za nekud dalje. Hvala unaprijed

Katarina Antunac, dr. med.

Poštovana,
nikad nije prerano početi s preventivnim pregledima. UZV dojki u pravilu rade radiolozi u bolnicama ili domovima zdravlja. Mislim da bi bilo najbolje da se posavjetujete sa svojim obiteljskim liječnikom gdje da Vas točno uputi.