Rak dojke

carcinoma metastaticum

Poštovani gosp.prim.mr.sc. Rudolf Tomek, dr.med.

Molim Vas za savjet i prognozu

Rođena : 1941.
Dg: NLP mammae l. dex
17.04.07. op. : Mastectomia cum ev. axillae l.dex T4N1M
PHD: Ca mammae - tip NOS G III
Er.:0, Pgr. :0
Her2/Neu:0
Ki 67:35%

Mama je u prosincu 2006. bila na UZV dojke i nalaz je bio uredan, početkom travnja napipala je kvržicu na desnoj dojci.
Mamografija (10.04.07.): u medio-lateralnoj projekciji desne dojke u području vanjskog gornjeg kvadranta, a prema pazuhu vidljive tri tvorbe promjera 30x28 mm, 25x23 mm, 13x13 mm.
Citološki nalaz (11.04.07.): punktata konglomerata vel. 6 cm GLK desne dojke prema aksili.
Mikroskopski nalaz :u razmazima punktata nađene brojne papliarne nakupine slabo diferenciranih malignih stanica žljezdanog epitela brojne polimorfne gole maligne jezgre, dosta limfatičnih stanica i eritrociti.
Op. 17.04.2007.: Mastectomia cum ev. axillae l.dex T4N1M
PHD nalaz: Carcinoma mammae _ tip NOS gr. III
Carcinoma metastaticum lymphonodorum axillae
Onkolog(07.05.2007.): Na dojci se nalazi čvrsti čvor promjera 2.8 cm, a uz njega još dva čvora promjera 2.2 i 2 cm. Označeni su kao NOS tip tumora, s tim da su druga dva čvora ustvari perenhim limfnog čvora. U aksili pregledano 14 l.č. od kojih su 4 zauzeta tm tkivom, koji je označen s nuklearnim gradusom III.
Naručena je za 2 tjedna (s nalazom Ca 15-3, UZV abdomena, scintigrafijom skeleta, kardiološkim i lab. Nalazima) na th. zračenjem u trajanju od 5 tjedana.
Što prije zračenja, savjetovano mi je : C, E i A vitamin, Noni sok, Beta karoten, Liverin, Peoselen, Celuvit, Beta l.3 D glukan…i kakve su prognoze.

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Na žalost prognoze za vašu majku nisu dobre. Ako ne bude podvrgnuta adjuvantnom liječenju ima samo oko 20% izgleda da preživi 10 godina. Ako kod nje bude provedena adjuvantna kemoterapija koja mora sadržavati i antracikline i taksane, izgledi za 10-godišnje preživljenje se povećavaju na oko 40%.