Rak dojke

zabrinuti brat

milomir

postovani doktore!radi se o mojoj sestri rodjenoj 1969 god.OP25.01.2007Mastectomia radicalls dex. sec.Madden.Drainage.Histoloska dijagnoza 1. Ca ductale invasivum gl.mammae.GII; NGII.Microcalcificationes reg.tumoris.Tu1:25x25x20mm,Tu2:20x15x15mm. 2.Dysplasia fibrocystica partim proliferativa gl.mammae.U analiziranim isjeccima ablirane dojke nema elemenata mg. 3.Meta Ca in lymphonodo uno 1/18. 4.Spoj gornjih kv. 5.Menstrualni status:prijemenopauzni. Tu markeri ER sc.0 PR sc.6 HER2 3+ Sprovedeno zracenje i kastracija jajnika zracenjem.Zapoceta chemo terapija po FAC rezimu HT-hormono Th.Uradjen CT glave nalaz u redu.Vadjena krv tumor markeri:CEA0.2,CA15-318,8 slijedi CA125.Postoji mogucnost da dobije herceptin pa me interesuje kada zapoceti trapiju,dali u kombinaciji sa chemo ili po zavrsetku,primila drugu chemo.Zamolio bih vas za strucni komentar na sve ovo i prognozu.mnogo zabrinuti brat hvala unaprijed!

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Vaša sestra ulazi u skupinu bolesnica s visokim rizikom. Kada ne bi bilo primijenjeno nikakvo dodatno liječenje nakon operacije, njezini izgledi da preživi 10 godina su oko 50%. Uz primijenjenu adjuvantnu kemoterapiju i Herceptin ti izgledi se povećavaju na oko 75%. Herceptin svakako mora biti primijenjen budući smanjuje rizik smrti bolesnica s HER-2-pozitivnim rakom dojke za 33%-37%. Treba ga početi davati po završetku kemoterapije uz kontrolu ehokardiograma.