Rak dojke

prognoza

stut

Poštovani dr.Tomek!
Moja mama je operirana od ca dojke u listopadu 2006,s dijagnozom invazivnog duktalnog karcinoma
pT1N0Mx, zahvaćenost limfnih čvorova 0/11
Radilo se o 2 tumorska čvora koja su bila udaljena 1 cm jedan ispod drugoga.Veličina im je bila 1,4 i 2 cm.
stoga je u studenom ponovo operirana pri čemu je dojka odstranjena u cijelosti.U tom tkivu nije bilo znakova tumora, kao niti u još 3 limfna čvora naknadno odstranjena.
Analiza je pokazala da su tumori ER i PR aktivni na 40% stanica u srednjem intenzitetu, HER 2+ na oko 20% stanica. Primila je 6 ciklusa AC kemoterapije, nakon 4. ciklusa je odlučeno da ne treba ići na zračenje.Daljnja terapija je 20 mg Nolvadexa, što također podnosi dobro.
Psihički je dosta dobro podnijela terapiju, odlučila je da je to iza nje i da je sada zdrava.
Moram napomenuti da ima endoproteze oba kuka kao i problema s kralježnicom jer joj je jedna noga 1,5 cm kraća.
Malo me buni što sad dalje jer ja nisam tako optimistična kao ona,budući da je ovo najozbiljnije do sada s ,čime smo se susrele.Sljedeća kontrola je samo(?) s markerima, koji su prije operacije bili 2,2 odnosno CA-5(?) 19,9 (ispričavam se na neznanju, ali vrijednosti su točne, jedino oznake).
Konkretno,možete li mi reći kakve su prognoze,obzirom na sve navedeno i obzirom da mama ima 56 godina?
Ispričavam se na konfuznosti i unaprijed zahvaljujem.

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Uz navedeno liječenje, vaša majka ima 85%-90% izgleda da preživi 10 godina.

stut

Poštovani dr.Tomek!
zahvaljujem vam na odgovoru,ali ja bih bila slobodna i upitala vas još nešto.
Od završetka kemoterapije tj.nekoliko tjedana kasnije,mama ima jaki kašalj koji je u početku bio suh,a sada je "sazrio".Rtg pluća ,sinusa i krvna slika su b.o.,pa su pulmolog. onkolog zključili da su gljivice.Propisana je terapija Teotardom,Difulcanom i Nasalom. Zanima me može li uporaba ovih ljekova utjecati na rezultate krvne slike, obzirom da je kontrola krvi 30.svibnja s markerima?
Kasalj traje već 20-ak dana.
Zahvaljujem, ponovo na odgovoru.

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Liječenje koje je prepisano vašoj majci ne može utjecti niti na krvnu sliku niti na nalaz tumorskih markera u serumu.