Rak dojke

casopitant

damirivancic

Mojoj majci dijagnosticiran je rak dojke (Neo mammae lat dex) i nakon operacije (amputacija desne dojke) u kojoj su bila dva tumora (invazivni duktalni i invazivni lobularni). Limfni čvorovi su bez tumorskog tkiva. Određena joj je kemoterapija. Uz dva standardna lijeka prepisan joj je i casopitant (4 ciklusa po 3 tjedna). Zanimaju me Vaša iskustva s tim novim lijekom.
Damir

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Casopitant je lijek koji smanjuje mučnine i povraćanja izazvane kemoterapijom. Nije registriran u Hrvatskoj i nemam s njim nikakvih iskustava.