Rak dojke

Cista

Vlasta

Poštovani,
molim Vas za pojašnjenje UZV nalaza. Naime, 28.2. sam bila na palpacijskom pregledu dojki, gdje mi je doktorica ustanovila fibrozne tvorevine na lijevoj dojci koje su vjerojatno male ciste, ali je rekla da je to normalno i da je za nju nalaz uredan. Mjesec dana nakon toga išla sam na UZV dojke (otvorila mi se prilika preko sistematskog pregleda) i tamo mi je doktorica na lijevoj dojci našla cistu od 8 mm, gušćeg sadržaja (bila sam u 17. danu ciklusa). Rekla je da ona misli da za sada nema potrebe za punkcijom i neka se javim na ultrazvučnu kontrolu kroz 2-3 mjeseca nakon menstruacije. Zanima me kakva je to cista gušćeg sadržaja i da li s time stvarno mogu čekati tako dugo. Bojim se da ne bi bilo nešto ozbiljno. Hvala!

Prim. mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Fibrocistične promjene su normalna pojava u dojkama. Da li je sadržaj ciste gušći ili rijeđi je bez značenja. Vaše su vam liječnice dale ispravan savijet, prema tome poslušajte ih.