Rak dojke

Čitanje MR nalaza

Mirjana P.

Pozdrav!

Molim za čitanje MR nalaza.. i definiciju riječi/rečenica pod navodnicima, jer to ne razumijem!

U području DLK lijeve dojke prikaže se nekoliko tvorbi od kojih je najveća mjeri 1,7x1,5 cm, a druga po redu mjeri 1,4x0,7 cm. Oko njih još nekoliko satelitskih lezija promjera do 5 mm, sve prate

"lobarnu građu i temeljito su susp. na multifokalni primarni proces unutar dojke."

Unutar aksile uvećani limfni čvorovi lijevo, promjera do 8 mm, bez vidljivog masnog hiliusa.

Unutar preostalog dijela lijeve dojke, kao niti unutar deane dojke, ne vidi se susp. tvorbi.

Napominje se da sam primarni proces pušta

"tračke koji sežu sve do lijeve mamile koju retrahiraju, te dorzalno do pektoralisa, od kojeg se već vidi odvojen tankom linijom masti, bez jasnih znakova inflitracije, dok manji ima tračak koji dopire skroz do samog pektoralnog mišića, moguću uz manju inflitraciju. "

Hvala!

Katarina Antunac, dr. med.

Poštovana,
ovaj nalaz upućuje na zloćudni tumor dojke koji se u jednom dijelu proširio do mišića koji se nalazi ispod dojke a u jednom dijelu se širi prema koži dojke. Ne vidi se širenja tumora u limfne čvorove pazuha.
Nalaz samo upućuje na malignu bolest. Da bi se ista potvrdila ili isključila nužna je biopsija opisanog procesa.