Rak dojke

Ct nalaz

Maike

Poštovana
2014 operirala sam rak dojke i prošla sam 4 Ac, 12 taxola, 18 herceptina i 30 zračenja. 2017 u 10 mjesecu su mi dijagnosticirali metastaze na plućima. U 4 mjesecu radila sam kontrolu ct-a i nalaz je bio dobar, 31.7.radila sam ponovno ct prema preporuci onkologa te mi je n nalzu napisao da je vidljiva mekotkivna vrpčasta lezija s centralnim hipodenzitet om u donjim kvadrant ima lijeve dojke, te je vidljiva manja diskretno zona ground glas donjeg lijevog režnja. Taj groun glas bio je vidljiv u 10 mjesecu 2017 i nakon toga ne da bi se sad opet pojavio, a vrpčasta lezija u dojci do sad nije bila vidljiva.
Molim pojašnjenje nalaza
Hvala
Lp

Katarina Antunac, dr. med.

Poštovana,
nažalost samo iz prijepisa nalaza a bez uvida u slike i ranije nalaze ne mogu Vam reći o čemu se radi. Nalaz će Vam najbolje moći pojasniti onkolog koji ga je i zatražio

Maike

Poštovana.
Zahvaljujem na odgovoru, ali mene zanima :Što su to mekotkivna vrpčćste lezije, i što je ground glas kojega su opisali na plućima.
Hvala
Lp

Katarina Antunac, dr. med.

Poštovana,
mekotkivne vrpčaste lezije su promjene intenziteta mekog tkiva oblika vrpce a ground glas lezije su promjene koje na CT-u izgledaju poput mliječnog stakla. Što to znači u kontekstu Vaše bolesti i kako te promjene interpretirati znaju samo radiolog koji je očitavao nalaz te onkolog koji je isti zatražio.