Rak dojke

fibroadenom

biljanna

Postovani,
Imam 25 godina i pre nepune 4 godine otkrivena su mi dva fibroadenomi u desnoj dojci velicine 13mm i 16mm. Saveti lekara bili su odsranjivanje pre planirane trudnoce. Prošle godine u maju na ultrazvucnom pregledu pokazalo se da su se fibroadenomi uvecali do velicine 24x15.8cm i 21.8mmx14.9mm uz pojavu jos jednog 17x6.2mm a u levoj dojci se otkrio manji 10.6x6.7mm uz grudni koš. Zatim mi je lekar nalozio da uradim FSH, LH, estrogen, progesteron uz eho male karlice. Rezultati hormona su mi bili referentni a jajnik desni malo uvecan. Nalog i misljenje lekara je nepotrebno odstrenjivanje fibroadenoma nego koriscenje Diane-35 i nakon 6 meseci kontinualne upotrebe kontrola u nadi da ce se smanjiti. Ja koristim Diane-35 10 meseci i nisam primetila nikakvu promenu te nisam ni otisla na kontrolu nego tragam za drugim misljenjem.
Molim vas za savet sta bi trebala uraditi i da li je istina da moraju fibroadenomi da se odstane pre trudnoce jer mogu dovesti do zaceplenja mlecnih kanala?
Najlepse Vas molim za misljenje

Unapred zahvalna

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Svakako vam savjetujem da se podvrgnete kiruškom odstranjenju tumora/fibroadenoma iz vašeih dojki, posebice zato što se i povećavaju. Pitanje o fibroadenomima već je više puta postavljeno na ovom forumu, pa vam savjetujem da pročitate odgovore na njih. Iz njih ćete svakako steći nova, nadam se korisna, saznanja.

biljanna

Havala Doktore na savetu i posvecenom vremenu!