Rak dojke

invazivni karcinom dojke

mrgud13

Poštovana,
dijagnosticiran mi je invazivni karcinom dojke NST, pt2, N1a, NX, te je prije tjedan dana učinjen poštedni operativni zahvat. Iz nalaza biopsije utvrđuje se:
uzorak:
1. poštedni zahvat - isječak lijeve dojke veličina: 5:5:4 cm
2. isječak tkiva označen kao medijalni rub preparata veličina: 2x1x0,5 cm
3. masno tkivo označeno kao lijeva aksila veličina: 6x3x0,5 cm

orjentacija: 1. da rubovi propisno označeni šavima
markiranje tumora 1. ne
fokalnost tumora 1. jedan
veličina tumora: promjera 2,5 cm
makroskopska i mikroskopska udaljenost tumora od ruba: 0,2 cm od prednjeg resekcijskog ruba te 0,5 cm od donjeg resekcijskog ruba
histološki gradus: 2
nuklearni gradus:2
ekstenzivni DCIS i mikroinvazija čini 80 % tumorsk emase
vaskularna invazija: ne
ER pozitivan u 90% jezgara tumorskih stanica u jakom intenzitetu boje
PR pozitivan u 95 % jezgara tumorskih stanica u jakom intenzitetu boje
her 2 neu negativan
ki 67 22 /%
imunohnotip: luminalni B her 2 negativni
limfna invazija:
er kako je gore navedeno
pr kako je gore navedeno
proliferacijski indeks kako je gore navedeno
her 2 negativan
ISH:
imunofenotip tumora: luminalni b
status limfnih čvorova: 3. sedam limfnih čvorova od kojih su dva pozitivna 2+/7 limfnih čvorova
patološki stadij:
ostale promjene: 2. medijalni rub preparata je zrelo i nešto vezivnog tkiva bez patohistoloških osobitosti.
od terapije određena je kemoterapija 4 ciklusa AC protokola dva tjedna AC-DD uz fakotre rasta, te potom 12 ciklusa paklitaksela jednom tjedno, nakon završetka kemoterapije radioterapija i hormonska terapija.
Zanima me Vaše mišljenje o liječnju, te obzirom na zahvaćenost limfnih čvorova, koliki je postotak izliječenja.
Najljepše zahvaljujem.

Katarina Antunac, dr. med.

Poštovana,
kod Vas se radi o invazivnom tumoru dojke koji se proširio na limfne čvorove pazuha. Tumor je hormonski pozitivan a Her2 negativan te je u potpunosti odstranjen. Šanse za potpuno izlječenje uz ovu terapiju koja Vam je propisana su velike. Propisana Vam je uobičajena terapija za ovaj tip i stadij bolesti. Po završetku kemoterapije trebalo bi provesti zračenje dojke i limfne drenaže.