Rak dojke

N60. 2

Jurkovsun

Lijepi pozdrav,
molila bih vas ocitanje sljedeceg nalaza ultrazvuka dojki.
"Ultrazvucnim nalazom nadju se dojke fertilnog tipa s naglasenom prevalencijom fibroglandularne komponente. Zarisnih se lezija u dojkama ne identificira, IZUZEV na granici lat. Kvadranta desne dojke, gdje se, centralno nadje jedna cista, vel. Cca 4,5mm,ali intermedijarno i jedan hipoehogeni areal nepravilno demarkiran, vel. Cca do 8mm, a periferno jos jedan slican areal vel. 3,5 mm.
Umjerene fibrocisticne promjene.
U aksilama bez susp. Supstrata.
Zakljucak:BIRADS 3. Savjetuje se kontrola za 3-6mj, a u obzir dolazi i citoloska punkcija pod kontrolom ultrazvuka navedenih promjena ( hipoehogeni areal od 8mm i 3,5mm).
Imam 28 godina i nalaz me je iskreno zabrinuo pa bih voljela cuti vase misljenje.

Katarina Antunac, dr. med.

Poštovana,
kod Vas je u pitanju vjerojatno benigni nalaz ali, kako bismo bili sigurni, učinite preporučenu punkciju.