Rak dojke

oticanje noge

alila

Poštovani,
Operirana sam u veljači od duktalnog karcinoma dojke (potpuno uklonjena desna dojka) i krajem ovog mjeseca završavam ciklus AC kemoterapije. Zadnja tri dana mi prilično natiče desni gležanj noge i stopalo. Molim vaš odgovor da li je to posljedica kemoterapije ili bi trebala nešto poduzeti. Unaprijed zahvaljujem

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Oticanje desnog gležnja i stopala najvjerojatnije nije povezano s kemoterapijo. Otiđite na pregled liječniku primarne zaštite koji će vas, bude li potrebno, uputiti na specijalističke pretrage.