Rak dojke

Nez

Poštovana,imam 42 god.pre 6 godina je odradjena radikalna histerektomija. operativno je lecenje zavrseno. I od tada sam u postmenopauzi. Sada sam odradila biopsiju maligne pojave u levoj dojci promera oko 20 mm. Relativno jasno ogranicena.papilarno i mamografski bet uvecanih aksilarnih lgl.
Saljem nalaze biopsije i molim za njihovo pojašnjenje i Vaše mišljenje o odluci konzilijuma i naravno prognoza.

Ki-67 i c-erb (Her-2-neo)u tumorskom tkivu: skor 8. PR: skor 8.
Ki-67 oko 20%, Her-2 1+.

Predlozena je parcijalna resekcijauz SLNB.
Hvala.

Katarina Antunac, dr. med.

Poštovana,
predložena Vam je standarda terapija za tip tumora koji Vam je dijagnosticiran. Tek će se po operaciji i patohistološkom nalazu moći reći više o daljnjem liječenju te prognozi