Rak dojke

Sinkopa i rak dojke

Ziko

Poštovana,

liječim se od raka desne dojke (luminal B, 16 mm, ER 100%, PR 90%, Ki 67 23%, T1cN0M0, segmentektomija i SLNB 31.7.2018.). 13.11.2018. završila sam s predviđenom radioterapijom od 33 frakcije (25 na cijelu dojku i 8 na rez). Propisana endokrina terapija je Nolvadex koju uzimam redovito.

30.11.2018. dijagnosticirana mi je sinkopa i kolaps (srušila sam se prilikom šetnje, ali nisam bila u nesvijesti), te sam završila na hitnom traktu. Nalazi su bili uredni, te su me otpustili bez ikakve terapije.

Da li je isto moguće povezano s primarnom dijagnozom? Koje bi pretrage trebala napraviti da isključim diseminaciju bolesti?

Katarina Antunac, dr. med.

Poštovana,
mala je šansa da je sinkopa uzrokovana ranim rakom dojke.
Ne znam koje su Vam pretrage rađene. Preporučujem Vam da se javite svom onkologu sa svim nalazima pa će on uvidom u iste a nakon što Vas pregleda procijeniti ima li razloga za proširenje dijagnostičke obrade.