Rak dojke

Tumačenje markera

catwomanblack

Poštovanje, molim Vas koju fazu karcinoma imam(po brojevima) s obzirom da piše u otpusnom pismu UZNAPREDOVALU.
Ca.mammaeI.sin.T4N0M0
Prošla 10 kemo od 12 zbog trnjenja ruku i nogu.Odrezane obje dojke ,lijeva jako zahvaćena maknut cijeli red limfa na lijevoj strani -čekam zračenje od 11mj i da li je to predugo od 11mj do sad ?? Može li se stanje opet pogoršati zbog čekanja dosta me boli lijeva ruka .Hvala

catwomanblack

Prvo 4kemo svakuh 3 tjedna zatim 10 svaki tjedan.

Katarina Antunac, dr. med.

Poštovana,
nažalost imam premalo podataka da bih Vam mogla dati neki konkretan odgovor. Za zračenje je uvijek bolje da počne što ranije a s obzirom na kemoterapiju koju ste primili trebalo bi početi unutar 8 mjeseci od operativnog zahvata. Međutim, kako nema dovoljno aparata za zračenje ta su čekanja često i dulja.