Rak dojke

tumačenje nalaza mamografije

majzmaj

lijep pozdrav

nalaz mamografije obostrana mamografija koja prikazuje dojke podjednake veličine s prevalencijom involucije: ACR A. Perzistira nalaz fibrozne sjene uz desnu mamilu prema II kv.
Radiološki suspektnih sjena i gnijezda patoloških mikroklacifikata se ne vidi.
Mamile,kutis i subkutis rdg b.o.
BI RADS 2
Slijedeća mamografska kontrola za godinu dana
Dosta često s desne strane oko dojke i ruke osječam bol

Katarina Antunac, dr. med.

Poštovana,
nalaz mamografije je uredan, nema sumnjivih promjena koje bi tražile daljnju dijagnostiku.
Uzroci boli oko dojke mogu biti razni, savjetujem Vam da se javite svom liječniku.