Rak dojke

Ultrazvuk i punkcija dojke

analora123

Dobar dan! Molim Vas hitno očitanje nalaza. Radi se o osobi 72 godine.

Obiteljska anamneza b.o. Dojke izvana uredne, asimetrične. Uredan izgled kože i podkožnog masnog tkiva. Parenhim je involutivnog tipa.
U VGK desne dojke vidljiva zona asimetrično rezidualnog fibrožljezdanog parenhima. Na 11h. desne dojke ovalna hipoehogena nodozna promjena veličine 22x12 mm, djeluje kao FA, manje vjerojatno druga etiologija. Drugih žarišnih lezija u dojkama se ne diferencira. Nema patološko povećanih regionalnim limfnih čvorova.

Preporučam punkciju nodozne lezije desne dojke na 11h.

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru!

Katarina Antunac, dr. med.

Poštovana,
prema nalazu najvjerojatnije se radi o fibroadenomu, dobroćudnoj promjeni tkiva dojke ali je svakako potrebno učiniti preporučenu punkciju kako bi bili sigurni o čemu je točno riječ.