Rak dojke

zabrinutost

Marijana

Poštovani,

molim Vas za informaciju koliko je opravdan moj strah i zabrinutost (od raka dojke ). Naime, citopunkcijom mi je dijagnosticirana atipična hiperplazija. Nikakvih drugih simptoma nemam. Kvržica na desnoj dojci je promjera 1 cm. Ultrazvučnim pregledom nije otkriveno zadebljanje limfnih čvorova. Bez obzira, naručena sam na PHD. Znam da će tada biti sve jasnije ali teško se borim sa spoznajom da spoznaja bude negativna. I kolika je vjerojatnost, ako je u pitanju karcinom, da je metastazirao.

Unaprijed vam zahvaljujem od srca na bilo kakvim dodatnim informacijama.

Prim. mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Na žalost nikakve vam pouzdane informacije ne mogu dati bez PHD-a. Budući je čvor velik samo jedan cm i nisu utvrđeni povećani limfni čvorovi u pazuhu, mala je vjerojatnost da da je već došlo do metastaza.