Neurologija

Altzhaimer

Branka

Mojoj baki (82god) je prosle godine dijagnosticiran Altzhaimer. Kao moguci uzrok su naveli pet sitnih mozdanih udara "koje je prespavala". No baka je oduvjek ( izrazajnije u zadnjih 15 godina) bila jako zaboravna i imala povremene strahove. Ona je danas na terapiji Ariceptom. U pocetku se pokazao dobrim no sada su dijagnosticirali progresiju bolesti. Ljubazno bih vas molila da mi kazete nesto o nasljednosti Altzhaimera te gdje se moze vise saznati o toj bolesti. Naime moj otac,52 god., (bakin sin) je takodjer poprilicno zaboravan
(stalno nesto trazi i cesto nezna gdje je sto ostavio) pa se ponekad bojimo za njega. Unaprijed zahvaljujem.

Doc. dr. Zlatko Trkanjec

Za sada ne postoje sigurni i nedvojbeni podaci o nasljeđivanju Alzheimerove bolesti. Više o samoj bolesti možete naći na stranicama udruga The National Alzheimer's Association: www.alz.org ili Alzheimer's Disease Education and Referral (ADEAR) Center's: www.alzheimers.org.