Neurologija

svakodnevna bol

Katarina

Ja bih Vas molila da mi pomognete, odnosno da me uputite na adekvatnu adresu s obzirom na moje simptome.
Bol u potkoljenicama ma muči već oko 3 godine. Prije dvije godine bolovala sam od mijelopoliradikuloneuritisa akutnog te sam oko mjesec dana bila na kortikosteriodnoj terapiji. Posljedni nalazi EMNG-a su apsolutno uredni, napravila sam i kompletnu pretragu evociranih potencijala koja je tokođer uredna kao i likvor.
Moj neurolog je mišljenja da je u neurološkom pogledu sve u redu ali ja svaki dan osjećam taj ružni bol mišiča potkoljenica te se ponekad javi i otok ite stopalo i prsti poprime crvenu boju (kao da mi se sva krv slila u noge). Napominjem da su tegobe isključivo u potkoljenicama.
Mogu li moji simptomi biti vezani za neku bolest koja nije neurološke prirode?
Zahvaljujem na odgovoru!

Doc. dr. Zlatko Trkanjec

Prema opisu smetnji najvjerovatnije je mišljenje Vašeg neurologa točno. Smetnje koje opisujete mogle bi biti posljedica promjena na krvnim žilama mogu, pa bi bilo preporučljivo da se javite angiologu (specijalisti za krvne žile) na pregled.