Neurologija

Bol u kralježnici i stražnjici

Domenica

Poštovana doktorice,

imam 28 godina i prije 6 mjeseci rodila sam prirodnim putem, bez epiduralne. Za vrijeme trudnoće i nakon poroda otprilike svakih 2 tjedana imam bolove u donjem dijelu kralježnice i gornjem dijelu stražnjice. Bol je konstantna, ne prestaje ni kada legnem, traje dva-tri dana i prođe sama od sebe, jedino je moze ublažiti grijanje bolnog područja. Usto, na dodir me neprekidno boli jedan kralježak na sredini kralježnice. Bi li trebala otići liječniku na neke pretrage ili da pokušam riješiti problem sama vježbama?

Zahvaljujem na odgovoru. Lijep pozdrav, Domenica

Prof. dr. sc. Vida Demarin, dr. med

Poštovana,
Iako su bolovi u leđima česta pojava kod trudnica i mladih majki ipak Vam savjetujem da se javite liječniku. Najvjerojatnije se radi o prolaznom razdoblju prilagodbe organizma na novonastale hormonske promjene ali svakako treba isključiti i mogućnost ozbiljnijih uzroka Vašim tegobama.