Neurologija

MR mozga

HAPPY

Poštovani!

molila bi da mi pojasnite nalaz Mr mozga:
Na seriji sagitalnih,koronarnih i transverzalnih MR presjeka kroz područje mozga vidi se u fratentorijalnom području uredno položene,urednokonfigurirane cerebelarne hemisfere koje sufiziološkog intenziteta signala. Četvrta moždana klijetka primjerene veličine, u mediosagitalnoj liniji. Cisternalni prostori na bazi mozga uredni.
Selarna regija,supraselarno područje,kavernozni sinusi kao i oba n.statoakustikusa ne pokazuju patomorfoloških promjena.Supratentorijalno su uredno položene cerebralne hemisfere.Obje lateralne klijetke simetrične,medioponirane.Treća moždana klijetka medioponirana.Odnos sive i bijele moždane supstancije uredan.
OBOSTRANO ,IZRAŽENIJE LIJEVO UZ STRAŽNJI KRAKA CELLA MEDIAE VIDI SE LEZIJE BIJELE TVARI MOZGA HIPERINTENZITETA SIGNALA U T2 I FLAIR MJERNOJ SLICI,DISKRETNOG HIPOINTENZITETA SIGNALA U T1 MJERNOJ SLICI.LEZIJA DIF.DG.ODGOVARA LEZIJI STARIJEG DATUMA A U MISLU LEUKOMALACIJE.
DRUGIH LEZIJA SE NE DIFERENCIRA.

Ovo je nalaz od dijeteta koje ima 2 godine i usporen razvoj govora (ništa ne govori). Rođen je na vrijeme ali u 7 mj.mi je skoćio tlak i morala sam mirovati zadnja dva mjeseca i pila sam Ormidol i Pre par.Molila bi vas da mi pojasnite nalaz bila sam u njegovog neuropedijatra ali ona mi jednostavno ništa nije rekla.
Njegov nalaz Uz mozga: Interhemisferička pukotina medioponirana, blago proširena. Lateralne klijetke simetrične, medioponirane. Blaže širih frontalnih rogova. VI obostrano 22 mm. Treča i četvrta komora uredne. Ehogenost bijele tvari uredna. Bazalni gangliji naglašene vaskulature.
Unaprijed zahvaljujem na vašem odgovoru!

Prof. dr. sc. Vida Demarin, dr. med

Poštovana,
Nalaze pretraga kao što je magnetska rezonanca uvijek treba interpretirati zajedno s kliničkom slikom bolesnika, u Vašem slučaju, djeteta. S obzirom da je mozak djeteta još u razvojnoj fazi, analiza i interpretacija nalaza se značajno razlikuju kod djece i odraslih. Stoga Vam savjetujem da pnovno dogovorite pregled kod pedijatra i zamolite da Vam pojasni nalaz.