Neurologija

bol u vratu i slabost

lombe

Poštovani,

posljednjih mjeseci imam niz tegoba vezanih za područje vrata i glave,naime svaki dan osjećam bol u predjelu spoja glave i vrata,nije velika ali zbog toga imam osjećaj da ne mogu gutat i često mi se jezik zapetlja,pa ne mogu izgovorit šta sam htjela kao i to da zaboravim što želim reći,nekada,ali rijetko imam i trnce u malom prstu desne ruke.isto tako nekada mi se dogodi da osjećam kao da mi glava lebdi.isto tako osjećam zategnutost u gornjem dijelu leđa u predjelu između lopatica.Zaboravila sam naglasiti da sam se par puta srušila zbog slabosti u cijelom tijelu i ta slabost se obično dogodi kada zapalim cigaretu,onda kao da mi nestane kisika.Pregladala sam štitnjaču i hormone i ultrazvuk sve je uredu.Napominjem da mi mama ima problema sa kralježnicom,operirala je i gornju i donju.
Možete li mi pomoći savjetom kako da ove tegobe prestanu,hvala!

Prof. dr. sc. Vesna Brinar, dr. med.

Vaši simptomi nemaju veze s kralježnicom. Radi se o funkcionalnom poremećaju ali da bi se to potvrdilo potreban Vam je detaljan neurološki pregled ev. dopunjen MR-om mozga.
Morate se javiti neurologu

danica82

Da li mi mozete pomoci objasnjenjem tcd izvestaja..... Imam vrtoglavice,malaksalost,nestabilnost u glavi,hipolordozu vratnekicmei uradjenmi je TCD koji kaze SPEKTROAKUSTICNOM EVALUACIJOM DISTALNIH PARTIJA KAROTIDNOG SLIVA NISU NADJENI PARAMETRI ZA ENDOVASKULARNU LEZIJU. DESNO ACM ACA ACP 66-61-33 cm|s LEVO ACM ACA ACP 64-57-31 cm|s. TRANSORBITALNO aa OPHT ANTEROGRADNOG SMERA,IZNAD ACI-SIFON UREDNI PROTOCI. SUBOKCIPITALNO IZNAD VB SLIVA U A-P POLOZAJU GLAVE LEVO AV SUBDOMINANTNA AB 44 AV DESNO 41 AV LEVO 30 cm\s.

Prof. dr. sc. Vesna Brinar, dr. med.

Vaše tegobe djeluju funkcionalne naravi. Preporučam Vam ipak neurološki pregled, izbjegavajte cigarete i prema potrebi ovisno o neurološkom pregledu terapiju koja može stabilizirati serotonergički sustav i smanjiti aktivnost retikularne formacije u moždanom deblu.